8 najlepších miest na štúdium v zahraničí pre všetkých, ktorí milujú cestovanie

Študentský život je označovaný častokrát za zlatý život. Prečo? Mnohí toto obdobie označujú za najlepšie svojho života. Ako študent neriešiš nič iné okrem školy, maximálne nejakú tú brigádu na privyrobenie. Starosti okolo rodiny, práce a podobne začínajú až po škole. Preto si študentský život užite čo najviac ako sa vám dá, nebude sa opakovať. Pre všetkých milovníkov cestovania máme 10 najlepších miest na štúdium v zahraničí. Nechajte sa inšpirovať.

Španielsko

Španieli sú známi svojimi lenivými ránami, takže si nerobte starosti, pospíte si pokojne do 9 ráno a až tak šup na prednášky. Dlhé popoludnia, úžasné počasie, nebezpečne chutné jedlo a nekončiaci nočný život čaká všetkých študentov. Španielske mestá sú plné krásnych pamiatok a vyznačujú sa uvoľnenou atmosférou. Náklady na život a školu sú v Španielsku nižšie ako v iných európskych krajinách a veľmi lacné v porovnaní napríklad s USA. V skutočnosti je Španielsko jedným z najlacnejších miest na štúdium v Európe. Ušetrené peniažky môžete pokojne minúť na Sangriu či Paellu.

Veľká Británia

Britskí študenti sú hlasní, “besní” a absolútne milujúci zábavu. Až natoľko, že na britských univerzitách vás týždeň uvádzajú do tajov nočného života mesta postupujúc od jedného klubu či baru k druhému. Spojené kráľovstvo je relatívne malé, takže cestovanie z mesta do mesta je pomerne jednoduché a tak máte možnosť aj za kratší čas spoznať viac z tejto krajiny. Británia je navyše skvelá vstupná brána do Európy. Lety do Francúzska, Írska či Holandska netrvajú ani hodinku!

Čína

Skvelá destinácia pre študentov, ktorý milujú adrenalín a vyhľadávajú dobrodružstvo. Skvelé jedlo, od tradičnej čínskej klasiky až po miestne extrémy ako psy, králičia hlava či stuhnutá kačacia krv. Čína má 33 provincií, pričom každá z nich má odlišný dialekt a je to ako 33 krajín v jednom štáte. Každá provincia si zachováva odlišné kultúrne tradície, takže Čína vás nikdy nebude nudiť. Najväčšou výhodou štúdia v Číne je cena! Je to jedno z najlacnejších miest pre štúdium v zahraničí. Náklady na jedlo, pitie a cestovanie sú extrémne nízke. Preto si tu budete nažívať celkom luxusne.

Austrália

Obrovským lákadlom pre študentov je Austrália – dôvodom je najmä počasie. Aj v zime tu svieti slnko! Ak idete študovať do “krajiny protinožcov” len na jeden semester – vyberte si austrálske leto, teda obdobie od novembra do marca. Austrália má niekoľko z najkrajších pláží sveta a množstvo outdoorových aktivít pre tých, ktorí milujú dobrodružstvo. Surfovanie, kajak, pádlovanie či potápanie okolo Veľkého bariérového útesu. Z Austrálie sú pomerne dostupné lokality ako Bali, India či Srí Lanka – cca. do 4 hodín letu.

Nemecko

Prekrásne tradície, obrovský historický význam, skvelá životná úroveň, Oktoberfest a posadnutosť pivom. To všetko študenti zaiste ocenia. Vďaka skvelému prepracovanému systému verejnej dopravy je tu pohodlné cestovanie.

Brazília

Vibrujúca kultúra, uvoľnení ľudia, považovaní za jedných z najpríjemnejších na svete. Samé usmiate tváre, karnevaly. Život snov pre každého študenta!

Francúzsko

Drahšia krajina, čo sa týka nákladov. No pokiaľ si to môžete dovoliť, pripravte sa na gurmánske hody, skvelé vína, syry a množstvo zábavy.

Južná Kórea

Krajina, ktorá spája bohatú kultúru a históriu s high-tech mestami a bezkonkurenčnými modernými vymoženosťami. Na juhu sú pláže, na severe hory a ostrovy pri pobreží pokryté sopečnou krajinou pripomínajú mimozemský svet. Vďaka vysokorýchlostnej železničnej sieti sa ľahko a rýchlo dostanete kamkoľvek a máte na dosah exotické destinácie v juhovýchodnej Ázii.

Tento obsah bol zaradený v Uncategorized. Zálohujte si trvalý odkaz.