Ako napísať úvod diplomovej práce?

Prvý krok je najdôležitejší. A zároveň aj najťažší. Platí to o všetkom v živote, písanie diplomovej práce nevynímajúc. Ako napísať úvod diplomovej práce? Pýtajú sa iste mnohí. Dôležité je uvedomiť si, že úvod vašej práce bude čítať zaručene každý, kto ju otvorí.

Pokračovať v čítaní
Publikované v Diplomová práca |

Zakážu používanie smartfónov študentom aj u nás?

Smartfóny sú fenoménom dnešnej doby. Sú všade okolo nás. Do našich životov priniesli bezpochýb množstvo pozitív. Najmä vďaka ľahkej dostupnosti internetu. Moderná doba pokročila a zrazu máme na dosah rukyneuveriteľné množstvo informácií. Každá minca však má dve strany. Alebovšetkého veľa škodí. Treba používať a nie zneužívať. Nadmerné použitiesmartfónov má množstvo negatívnych účinkov, dokonca vedie až k závislosti.

Pokračovať v čítaní
Publikované v Aktuality |

Začnite sa učiť postojačky

Nielen študenti, ale aj ľudia pracujúci hlavou sa častokrát stretávajú s rôznymi problémami. Bolesťami hlavy, očí, chrbta, poklesom mentálnej výkonnosti, koncentrácie a podobne. Pri ceste za sebazdokonaľovaním určite vyskúšajte štúdium postojačky. Je to inovatívna metóda, ktorá prináša svoje výsledky.

Pokračovať v čítaní
Publikované v Aktuality, Záverečná práca |

Brahmi. Tajomstvo sviežej mysle a lepšej pamäti

Ajurvéda je známa tým, že dokáže liečiť nespočetné množstvo ochorení už po celé stáročia prírodnými metódami a rastlinnou liečbou. V tomto článku sa budeme baviť o bylinke zvanej Brahmi, ktorá je považovaná za akýsi posilňovač mozgu. To určite ocenia všetci študenti či duševne pracujúci ľudia.

Pokračovať v čítaní
Publikované v Aktuality |

Ako jóga pomáha k lepšiemu učeniu a výsledkom

Možno to znie na prvý pohľad neuveriteľne, no jóga vám skutočne môže pomôcť dosahovať lepšie študijné výsledky. V zahraničí je už celkom bežné, že školy zaraďujú lekcie jógy do každodenného programu a výsledky sú ohromujúce. Nielenže študenti výrazne zlepšia svoje výsledky, ale navyše sa aj podstatne lepšie cítia. Ako je to možné?

Pokračovať v čítaní
Publikované v Záverečná práca |

Osem tipov, ako sa nezblázniť počas skúškového obdobia

metodika bakalarskej prace

Skúškové obdobie je pre každého študenta bez výnimky obrovskou záťažou. Najmä po psychickej stránke. Množstvo informácií, časová tieseň, únava a stres. Študenti to všetko veľmi dobre poznajú. Prinášame vám preto osem skvelých tipov, ako sa počas skúškového obdobia nezblázniť. Vďaka nim sa na skúšky pripravíte v pohode a bez stresu.

Pokračovať v čítaní
Publikované v Aktuality |

Päť vecí, na ktoré pri písaní záverečnej práce určite nezabudnite

Bakalárskapráca či diplomová práca. Každá záverečná práca dá poriadne zabrať. Je v zásadejedno, o aký druh sa jedná. Ak chcete uspieť, na nasledujúcich päť vecí by stepri ich písaní rozhodne nemali zabúdať.

Pokračovať v čítaní
Publikované v Aktuality |

Ako zlepšiť pamäť?

Vedeli ste o tom, že spôsob akým dýchame môže ovplyvňovať činnosť a funkciu našej pamäte? Vedci z Karolinska Institutet vo Švédsku prišli na to, že pamäť funguje lepšie pokiaľ dýchame nosom.

Pokračovať v čítaní
Publikované v Aktuality |

Týchto 10 potravín zlepší tvoju pamäť a koncentráciu

Zabudnitena litre “energeťákov”, kávičiek s cigaretkou a podobných nie právenajzdravších povzbudzovákov. Je to síce spôsob, ako sa na chvíľu nakopnúť, noverte, že existujú zdravšie a efektívnejšie metódy, ako dostať zo svojho mozgumaximum.

Pokračovať v čítaní
Publikované v Aktuality |

Ako zažiariť na skúške či pri prezentácii

tipy na skusku

Nezáleží na tom, či ste študent alebo vrcholový manažér. Či máte pred sebou náročnú skúšku alebo dôležitú prezentáciu. Vystúpenie pred profesormi, poslucháčmi, kolegami dá poriadne zabrať. Mnohí predtým bojujú s veľkým stresom. No viac už nemusia. Stačí sa riadiť týmto desatorom overených tipov, ako zvládnuť svoj rečový prejav na výbornú.

Pokračovať v čítaní

Publikované v Záverečná práca |