Diplomová práca a stres: ako sa pri písaní nenechať vykoľajiť

Či už svedomitý študent, ktorý si všetko poctivo plánuje alebo, naopak, jeden z tých, ktorý si nechávajú všetko na poslednú chvíľu, oba typy majú čosi spoločné. Stres. Pri písaní na nás vplýva množstvo faktorov a jedným z najväčších je práve nervozita. Ako s ňou bojovať?
Pokračovať v čítaní

Publikované v Diplomová práca |

Slovensko prichádza o obrovský potenciál. Len polovica vysokoškolákov študujúcich v zahraničí plánuje návrat!

Slovensko začína mať problém. Čoraz viac vysokoškolákov má záujem študovať za hranicami našej krajiny. Podstata problému tkvie v tom, že len zhruba polovica z nich má v pláne po dokončení štúdia návrat domov.

Pokračovať v čítaní
Publikované v Aktuality |

Chceš vedieť tajomstvo áčkových diplomových prác?

Ak ti už diplomová práca dýcha na krk, pravdepodobne hľadáš skratky, návody alebo tipy, ako si jej písanie uľahčiť. Najrýchlejšie bude, ak sa ozveš nám. No v prípade, že to chceš zvládnuť na vlastnú päsť, máme pre teba niekoľko rád.

Za večer to nedáš. Preto plánuj

„Áno, áno,” povieš si, „viem, že to nemám odkladať.” Človek však mieni a prokrastinácia mení. Aj v prípade, že svoje povinnosti chorobne neodkladáš, písanie záverečnej práce ti ukrojí z času na rodinu, priateľov, prípadne brigády. Občas si môžeš povedať, že medziľudské vzťahy sú dôležitejšie a radšej sa povenuješ spomínaným priateľom. Potom ale prichádza pocit viny…

Pokračovať v čítaní

Publikované v Diplomová práca |

Pozor na citácie pri diplomovej práci! Poznáte rozdiel medzi citátom a parafrázou?

Písanie úvodzoviek

Písanie diplomovej práce je komplexná záležitosť pozostávajúca z mnohých drobností. Jednou z nich, často prehliadanou, sú správne citácie. V nasledujúcich riadkoch vám objasníme, ako postupovať správne pri citovaní a aký je rozdiel medzi citátom a parafrázou.

Pokračovať v čítaní
Publikované v Diplomová práca |

Generácia nazývaná mileniáli

Počul si už o mileniáloch, alebo generácii Y? Ak do svojej záverečnej práce, napríklad diplomovky alebo rigoróznej práce, plánuješ zahrnúť všeobecný prieskum mienky či správania, s najväčšou pravdepodobnosťou sa v štatistickej vzorke objavia aj predstavitelia tejto vekovej skupiny.

Niektorí odborníci namietajú, že klasifikovať generácie obyvateľstva a prisudzovať im vlastnosti a charakterové črty až priveľmi pripomína astrológiu a horoskopy. Musíme však pamätať na to, že v prípade generácií majú veľký vplyv na ľudí aj aktuálne sociálne a politické situácie, preto takéto klasifikovanie nie je úplne scestné.

Pokračovať v čítaní

Publikované v Aktuality |

Ako zlepšiť pamäť?

Vedeli ste o tom, že spôsob akým dýchame môže ovplyvňovať činnosť a funkciu našej pamäte? Vedci z Karolinska Institutet vo Švédsku prišli na to, že pamäť funguje lepšie pokiaľ dýchame nosom.

Pokračovať v čítaní
Publikované v Aktuality |

10 zábavných faktov o vzdelávaní vo svete

Iný kraj, iný mrav, hovorí sa. Vo vzdelávaní to platí obzvlášť. Každá krajina má svoj vlastný systém vzdelávania, rôzne typy škôl, rôzne formy výučby a podobne. Prinášame vám desať zábavných faktov o vzdelávaní vo svete, ktoré vám zaručene vyčaria úsmev na tvári.

Pokračovať v čítaní
Publikované v Aktuality |

Magister s bonusom navyše. Čo je MBA titul?

diplomová práca

MBA titul je v zahraničí chápaný ako magisterský titul. Na Slovensku je braný ako niečo navyše. Čo je vlastne MBA titul?

Pokračovať v čítaní
Publikované v MBA práca |

Päť vecí, na ktoré pri písaní záverečnej práce určite nezabudnite

Bakalárska práca či diplomová práca. Každá záverečná práca dá poriadne zabrať. Je v zásade jedno, o aký druh sa jedná. Ak chcete uspieť, na nasledujúcich päť vecí by ste pri ich písaní rozhodne nemali zabúdať.

Pokračovať v čítaní
Publikované v Aktuality |

Ako správne využívať literatúru a iné zdroje pri písaní bakalárskej práce?

obhajoba bakalárskej práce

Pri písaní bakalárskej práce ide o vec nevyhnutnú. Zabezpečenie dostatočného množstva kvalitných informácií z odbornej literatúry či iných zdrojov. No nie je dôležité ich len nájsť, ale aj správne s nimi pracovať. Poradíme vám, ako na to!

Pokračovať v čítaní
Publikované v Bakalárska práca |