Bakalárska práca bez výskumnej časti

bakalárska práca bez výskumu

Sú témy bakalárskych prác, kedy sa daná problematika rieši bez toho, aby sa realizoval samotný výskum. Pri záverečných prácach však platí zásada, že každá záverečná práca má mať vedeckú hodnotu a prínos.

Pokračovať v čítaní
Publikované v Bakalárska práca |

Magister s bonusom navyše. Čo je MBA titul?

diplomová práca

MBA titul je v zahraničí chápaný ako magisterský titul. Na Slovensku je braný ako niečo navyše. Čo je vlastne MBA titul?

Pokračovať v čítaní
Publikované v MBA práca |

Sedem kalerábov, ktoré nám v školách tlačili do hlavy

Poznáte to – čo povie učiteľ, to je pravda! Koniec debaty…ale naozaj je tomu vždy tak? Skutočne nám vždy ponúkli pravdivú informáciu? My vieme, že NIE každé tvrdenie sa zakladalo na pravde.

Pokračovať v čítaní
Publikované v Aktuality |

Číslovanie strán v diplomovej práci

Napísať diplomovú prácu je samo o sebe dosť náročne, najmä ak si na nej študent dá záležať. Samostatnou kapitolou na tejto ceste za titulom je formátovanie záverečnej práce. Jedným z najčastejších dopytov súvisiacich s formátovaním prác je, od ktorej strany sa čísluje diplomová práca.

Pokračovať v čítaní

Publikované v Diplomová práca | Označkované |

Zakážu používanie smartfónov študentom aj u nás?

Smartfóny sú fenoménom dnešnej doby. Sú všade okolo nás. Do našich životov priniesli bezpochýb množstvo pozitív. Najmä vďaka ľahkej dostupnosti internetu. Moderná doba pokročila a zrazu máme na dosah rukyneuveriteľné množstvo informácií. Každá minca však má dve strany. Alebovšetkého veľa škodí. Treba používať a nie zneužívať. Nadmerné použitiesmartfónov má množstvo negatívnych účinkov, dokonca vedie až k závislosti.

Pokračovať v čítaní
Publikované v Aktuality |

Chceš vedieť tajomstvo áčkových diplomových prác?

Ak ti už diplomová práca dýcha na krk, pravdepodobne hľadáš skratky, návody alebo tipy, ako si jej písanie uľahčiť. Najrýchlejšie bude, ak sa ozveš nám. No v prípade, že to chceš zvládnuť na vlastnú päsť, máme pre teba niekoľko rád.

Za večer to nedáš. Preto plánuj

„Áno, áno,” povieš si, „viem, že to nemám odkladať.” Človek však mieni a prokrastinácia mení. Aj v prípade, že svoje povinnosti chorobne neodkladáš, písanie záverečnej práce ti ukrojí z času na rodinu, priateľov, prípadne brigády. Občas si môžeš povedať, že medziľudské vzťahy sú dôležitejšie a radšej sa povenuješ spomínaným priateľom. Potom ale prichádza pocit viny…

Pokračovať v čítaní

Publikované v Diplomová práca |

Význam diskusie v záverečnej práci

Diskusia je najdôležitejšou časťou záverečnej práce, ak sa na ňu pozrieme z hľadiska jej prínosu. Je to vlastne logické – ak nie je o čom diskutovať, zrejme nebol dôvod na napísanie tejto práce.

Pokračovať v čítaní
Publikované v Záverečná práca | Označkované |

Zamestnaj sa aj vďaka diplomovej práci

Aj diplomová práca ti môže pomôcť získať po škole zamestnanie. Máme pre teba niekoľko tipov, ako ju využiť aj po opustení akademickej pôdy.

Súčasní vysokoškoláci, najmä tí, ktorí študujú humanitné odbory, sa často sťažujú na bludný kruh, v ktorom uviazli: nemám prácu, pretože nemám skúsenosti. Nemám skúsenosti, pretože nemám prácu.

Pokračovať v čítaní

Publikované v Diplomová práca |

Päť vecí, na ktoré si dať pozor pri písaní bakalárskej práce

metodika bakalarskej prace

Napísať bakalársku prácu nie je nič zložité, pokiaľ viete ako na to. Vyvaruj sa najčastejších chýb, ktorých sa študenti pri písaní bakalárskej práce dopúšťajú a úspech ťa zaručene neminie. Možno aj nasledujúce riadky ti v tom pomôžu.

Pokračovať v čítaní
Publikované v Bakalárska práca |

Ako písať esej

Na mnohých vysokých a stredných školách sa rozmohol trend písania esejí. Je to pomerne nový slohový útvar, ktorý sa u nás udomácnil. Esej je na rozhraní umeleckého a odborného štýlu. Dobrá esej vyžaduje zrelosť, rozhľad, kreativitu a schopnosť otvoreného myslenia ako u autora, tak aj u čitateľa. Napísať dobrú esej nie je jednoduché.

Pokračovať v čítaní
Publikované v Aktuality | Označkované |