Ako nezlyhať pri obhajobe bakalárskej práce?

Vybrať si dobrú tému a napísať kvalitnú bakalársku prácu dá zabrať. Potvrdí to každý, kto to už má za sebou. No ešte ťažšia časť tejto skúšky prichádza v podobe obhajoby bakalárskej práce. Určite ste už na internete či v rôznych iných médiách čítali množstvo rád, overených tipov a trikov ako byť presvedčivý pri prezentácii. Ponúkame vám niekoľko najdôležitejších vecí, na ktoré nezabudnite, ak sa chcete pri obhajobe bakalárskej práce vyhnúť zlyhaniu.

Pokračovať v čítaní
Publikované v Aktuality |

3 sociálne benefity vysokoškolského života, na ktoré sa často zabúda

metodika diplomovej prace

Chodiť na vysokú školu znamená viac ako len tráviť dlhé hodiny štúdiom v knižnici, doma medzi štyrmi stenami alebo sedením v triede a počúvaním prednášok. Je to tiež o osobnostnom raste a zlepšovaním celkovej perspektívy sveta. Čím viac ste zapojení do univerzitného študentského života, tým ľahšie zvládnete prechod zo študentského do pracovného života a uspejete vo svojej kariére.

Pokračovať v čítaní
Publikované v Aktuality |

8 najlepších miest na štúdium v zahraničí pre všetkých, ktorí milujú cestovanie

Študentský život je označovaný častokrát za zlatý život. Prečo? Mnohí toto obdobie označujú za najlepšie svojho života. Ako študent neriešiš nič iné okrem školy, maximálne nejakú tú brigádu na privyrobenie. Starosti okolo rodiny, práce a podobne začínajú až po škole. Preto si študentský život užite čo najviac ako sa vám dá, nebude sa opakovať. Pre všetkých milovníkov cestovania máme 10 najlepších miest na štúdium v zahraničí. Nechajte sa inšpirovať.

Pokračovať v čítaní
Publikované v Uncategorized |

Dávaj si pozor na kontradikcie v diplomovej práci

Kontraindikácie diplomových prác

Kontradikcie v diplomových prácach, teda protirečenia, môžu značiť nízku znalosť problematiky aj nepozornosť autora, no ak sa venuješ často skúmanej hypotéze, dôvod môže byť úplne iný.

Pri svojom štúdiu si sa už určite stretol s rôznymi názormi odborníkov, ktoré sa navzájom vylučovali alebo si odporovali. Nie je to nič neobvyklé, najmä v prípade, ak ide o nové alebo nepotvrdené hypotézy akademických rozmerov. Kým výskumníci neobjavia dostatočne vedeckú metodológiu skúmania danej problematiky, hypotézy sa budú rôzniť. Správny vedecký prístup bez dostatku údajov nemôže vylúčiť jednu alebo druhú hypotézu len podľa pocitu. Takýto prístup by nebol objektívny a už vôbec nie vedecký.

Pokračovať v čítaní

Publikované v Diplomová práca |

KRITÉRIÁ HODNOTENIA BAKALÁRSKEJ PRÁCE

 

Hodnotenie bakalárskej práce pozostáva z dvoch pohľadov na našu prácu. Je to pohľad oponenta a konzultanta našej práce. Obaja v posudkoch hodnotia niekoľko kritérií, ktoré by mala každá bakalárska práca mať. Sú to základné náležitosti, na ktoré by mal byť každý študent upozornený pred, resp. počas písania bakalárskej práce, aby mohol byť v tomto smere obozretnejší.

Pokračovať v čítaní

Publikované v Bakalárska práca | Označkované , |

Rigorózna práca verzus diplomová práca: V čom sú najväčšie rozdiely?

Rigorózna práca aj diplomová práca patria medzi záverečné práce vyskokoškolského štúdia. V nasledujúcom článku vám objasníme, v čom je medzi nimi zásadný rozdiel a aké tituly po ich úspešnej obhajobe získate.

Pokračovať v čítaní
Publikované v Diplomová práca, Rigorózna práca |

Osem tipov, ako sa nezblázniť počas skúškového obdobia

metodika bakalarskej prace

Skúškové obdobie je pre každého študenta bez výnimky obrovskou záťažou. Najmä po psychickej stránke. Množstvo informácií, časová tieseň, únava a stres. Študenti to všetko veľmi dobre poznajú. Prinášame vám preto osem skvelých tipov, ako sa počas skúškového obdobia nezblázniť. Vďaka nim sa na skúšky pripravíte v pohode a bez stresu.

Pokračovať v čítaní
Publikované v Aktuality |

Slovensko prichádza o obrovský potenciál. Len polovica vysokoškolákov študujúcich v zahraničí plánuje návrat!

Slovensko začína mať problém. Čoraz viac vysokoškolákov má záujem študovať za hranicami našej krajiny. Podstata problému tkvie v tom, že len zhruba polovica z nich má v pláne po dokončení štúdia návrat domov.

Pokračovať v čítaní
Publikované v Aktuality |

7 rokov dodržiavania termínov

Dochvíľnosť. Spoľahlivosť. Zodpovednosť. To všetko patrí k základným hodnotám nášho projektu pisanieprac.sk. Preto sa nemusíte obávať, že vám nedoručíme vypracované záverečné a vysokoškolské práce včas.

Pokračovať v čítaní
Publikované v Aktuality |

Formálna úprava seminárnej práce: Na tieto 4 veci nesmiete zabudnúť!

Opakovanie je matka múdrosti. Aj keď ste o tom už možno niekedy počuli či čítali, v piatich základných bodoch vám pripomenieme, na čo v rámci formálnej úpravy seminárnej práce rozhodne nesmiete zabudnúť.

Pokračovať v čítaní
Publikované v Seminárna práca |