Brahmi. Tajomstvo sviežej mysle a lepšej pamäti

Ajurvéda je známa tým, že dokáže liečiť nespočetné množstvo ochorení už po celé stáročia prírodnými metódami a rastlinnou liečbou. V tomto článku sa budeme baviť o bylinke zvanej Brahmi, ktorá je považovaná za akýsi posilňovač mozgu. To určite ocenia všetci študenti či duševne pracujúci ľudia.

Čo je Brahmi?

Brahmi je malá šťavnatá bylinka rastúca prirodzene vo vlhkej pôde, plytkej vode či močiaroch. Má malé kvety svetlo fialovej alebo bielej farby s najviac štyri alebo piatimi okvetnými lístkami. Celá rastlina vrátane kvetov môže byť použitá na liečivé účely. Najčastejšie sa používa ako posilňovač pamäte, duševných schopností či ako afrodiziakum.

„Brahmi je výborný pre zlepšenie vašich mozgových funkcií a posilnenie vašej pamäti. Vylepšuje tri aspekty pamäte, ktoré zahŕňajú dlhodobú pamäť, krátkodobú pamäť a uchovávaciu kapacitu. Brahmi má upokojujúce vlastnosti, ktoré udržiavajú myseľ pokojnú a bez strachu. Tiež podporuje zdravý spánok,” hovorí doktor Akhilesh Sharma, expert na ajurvédu.

Benefity, z ktorých profitujú aj študenti

Zázračná bylinka Brahmi má osem zdravotných benefitov, ktoré určite ocenia aj študenti. Brahmi znižuje stres a úzkosť, pretože znižuje hladiny kortizolu, ktorý je známy ako stresový hormón. Proti stresu pôsobí reguláciou hormónov, ktoré sa podieľajú na stresovej reakcii. Pre väčšinu študentov je skúškové obdobie plné stresu, takže upokojujúce účinky Brahmi rozhodne ocenia.

Brahmi bojuje proti Alzheimerovej chorobe. Tiež pomáha pri zlepšovaní pamäti. Má pozitívny účinok na časť mozgu, ktorá je zodpovedná za inteligenciu, koncentráciu a pamäť. Zaujímavosťou je, že list bylinky Brahmi má podobný tvar ako cerebellum – časť mozgu, ktorá pomáha kontrolovať koncentráciu a pamäť.

Brahmi je navyše plný antioxidantov, ktoré sú nevyhnutné pre zdravý život. Antioxidanty pomáhajú pri odstraňovaní voľných radikálov, ktoré môžu ďalej prechádzať do rakovinových buniek. Pravidelná konzumácia Brahmi pomáha pri posilňovaní imunitného systému. Brahmi tiež poskytuje úľavu od artritídy, dny a iných zápalových stavov. Pomáha aj pri zmierňovaní žalúdočných vredov a pri liečbe syndrómu dráždivého čreva.

Brahmi je známy pre reguláciu hladín cukru v krvi u pacientov s cukrovkou a môže pomôcť zlepšiť príznaky hypoglykémie. Olej Brahmi je skvelý na ošetrenie suchého povrchu hlavy a v boji proti vypadávaniu vlasov, pomáha tiež proti lupinám. Skrátka zázrak, z ktorého môžu množstvo výhod ťažiť aj študenti.

Tento obsah bol zaradený v Aktuality. Zálohujte si trvalý odkaz.