Seminárna práca – Nezamestnanosť

Seminárna práca – Nezamestnanosť

Mám jednu známu. Príjemné dievča. Pred rokom úspešne dokončila vysokoškolské štúdium s červeným diplomom. Začalo obdobie hľadanie si zamestnania.

Pre nedávnom som ju stretla – úplne náhodne. Vždy usmievavá slečna vyzerala bledo a unavene. Skoro si ma ani nevšimla. Nemý pohľad, oči sklopené. Čo sa jej stalo?

Keď sme sa začali zhovárať, pochopila som príčinu toho všetkého. Od skončenia školy je evidovaná na úrade práce. Dostáva pár eur – že vraj pomoc od štátu. A rozpráva ďalej, ako sa zúčastňovala na pohovoroch, navštívili rôzne mestá na Slovensku – všade s rovnakým výsledkom – neprijímame Vás, nevyhovujete naším firemným kritériám a iné…

Na jednom pohovore jej dokonca povedali, že s ňou neuzatvoria pracovnú zmluvu, lebo je žena a v krátkej dobe by si určite založila rodinu a oni potrebujú ,,niekoho na stálo.“

Páči sa mi slogan vládnucej strany v Slovenskej republike – ,, Ľudia si zaslúžia istoty. (Strana Smer – SD)“ Čo ním chceli naši politici povedať? Aké má človek istoty? Že keď úspešne spromuje – skončí na úrade práce, pretože štát nevytvoril dostatok pracovných miest? Alebo že sa snaží vytvoriť v živote určité hodnoty a tie odovzdať ďalej a odmenou mu má byť almužna? Alebo dokonca diskriminácia na základe pohlavia, o ktorej všetci vedia, ale nikto sa tým nezaoberá? Kde je doba sufražetiek, ktoré bojovali za ženské práva?

Nezamestnanosť môže stretnúť každého z nás. Čím ďalej, tým viac sa nezamestnanými stávajú ľudia po dovŕšení 50. roku veku. Vidina nájsť si zamestnanie je stále nižšia a nižšia. Keď teda nie je dostatok miest pre mladých ani pre vekom starších, koho vlastne tento štát podporuje?

Vzor Seminárna práca – Nezamestnanosť

seminarna-praca-nezamestanost

Tento obsah bol zaradený v Uncategorized. Zálohujte si trvalý odkaz.