Tajomstvo lepšieho učenia? Meditácia!

Ďalšia prebdená noc nad skriptami a nie a nie dostať potrebné informácie do hlavy. Určite to veľmi dobre poznáte. Najmä počas náročného skúškového obdobia, keď sak tomu pridáva aj časový stres.

Pokiaľ nechcete siahať po pochybných medikamentoch, overeným prostriedkom na zlepšenie pamäte a efektívnejšieho učenia je meditácia. Nebojte, nemusíte hneď zapaľovať stovky sviečok po celej izbe a sedieť v polohe lotosového kvetu.

Meditácia sa dá praktizovať najrôznejšími spôsobmi a prakticky kdekoľvek. Stačí, že vypnete svoju myseľ aspoň na niekoľko minút od všetkých myšlienok. Aj od tej,či skutočne práve teraz na nič nemyslíte 🙂

Dostante sa do“zóny”

Neuro-vedci už dávno zistili, že mozog je “trénovateľný sval” a zlepšovať jeho funkcie môžete práve pravidelnou meditáciou. Zlepší sa vaša schopnosť absorbcie nových informácií, váš osobný rast bude neobmedzený v každom smere.

Vďaka pravidelnej meditácii bude vaše sústredenie na prednáškach špičkové, na skúškach budete uvoľnení, nebudete zažívať pocity stresu a úzkosti, ktoré meditácia dokázateľne znižuje. Vaše študijné výsledky budú lepšie.

Poznáte ten pocit – vedci tomu hovoria “v zóne” – keď ste boli absolútne uvoľnení,extrémne pokojní, ale zároveň bdelí a s laserovou koncentráciou? Tento vysoko kreatívny stav, v ktorom vaša myseľ absorbuje nové informácie ako špongia, je spájaný práve s pravidelnou meditáciou.

Účinnáspolupráca mozgových hemisfér

Meditácia totiž zvyšuje Alfa mozgové vlny a vytvára tak ideálny stav pre učenie, štúdium či spomienky. Vďaka meditácii vaša ľavá aj pravá mozgová hemisféra pracujú spoločne. Vedeli ste, že zatiaľčo ľavá hemisféra je viac matematická a vedecká,pravá je viac kreatívnejšia a intuitívnejšia? Väčšina ľudí používa jednu polovicu mozgu viac ako tú druhú a vytvára tým nerovnováhu v myslení.

Vedecké výskumy dokazujú, že najúspešnejší ľudia dokážu využívať rovnako obe polovice svojho mozgu. Vďaka pravidelnej meditácii môžete patriť medzi nich.

Tento obsah bol zaradený v Uncategorized. Zálohujte si trvalý odkaz.