Vlakom ZADARA – pre študentov od 17.novembra

vlaky

Študenti (do 26 rokov), deti (do 6 rokov) a tiež dôchodcovia a seniori (od 62 rokov) majú dôvod na radosť – budú sa voziť vo vlakoch ZADARMO! Túto výhodu budú môcť začať využívať prozaicky odo dňa študentov, teda od 17.novembra 2014.

Študenti do 26 rokov budú cestovať od 17. novembra tohto roku vo vlakoch zadarmo

Táto pre študentov pozitívna správa vyplýva z návrhu na realizáciu opatrení finančného, ekonomického a sociálneho balíčka vlády SR v železničnej osobnej doprave, ktorý dňa 22. 10. 2014 schválil kabinet premiéra R. Fica. Ako uviedol: „Cieľom tohto opatrenia je predovšetkým to, aby sme do určitej miery odbremenili rodiny, ale aj študentov, ktorí študujú na vysokých školách od nákladov spojených s cestovaním. Rovnako si myslíme, že takéto opatrenie je vhodné pre dôchodcov…“.

Vysokoškoláci môžu ušetriť spolu milióny EUR

Ministerstvo financií SR tvrdí, že študenti, ktorí cestujú vlakom, pričom asi polovicu z nich tvoria študenti vysokých škôl, ušetria na cestovaní ročne vyše 9 miliónov EUR.

Milióny študentov vo vlakoch…

Ročne sa prepraví vlakmi približne 43 miliónov cestujúcich. Údajne až 60 % z nich, teda 25 miliónov pasažierov, využíva vlak na cestu do školy alebo do práce. Tým pádom podľa odhadov by až 6 miliónov cestujúcich mali byť žiaci a študenti.

Zdroj: navysokej.sk, admin

Tento obsah bol zaradený v Aktuality. Zálohujte si trvalý odkaz.