Vzdelanie = Úspech…Nemusí to platiť vždy!

Človek sa stretne s kadečím – známa „bifľoška“ má dva tituly pred menom, ďalší za menom, a pritom „šéfuje“ uličke s drogériou v supermarkete, a na druhej strane chalan, čo sedel v poslednej lavici, ledva skončil povinnú školskú dochádzku, a teraz otáča milióny. Pýtate sa aj vy, či vám treba diplom na to, aby ste boli úspešní? Nebaví vás už chodiť do školy a máte pocit, že aj bez nej by to šlo? SKÚSTE TO! Sú takí, ktorým to vyšlo…

gates

Medzi najznámejších určite patrí Bill Gates. Tento neuveriteľne šikovný a bohatý týpek nezvládol Harvard, napriek tomu ani jeden absolvent z ospevovaného Harvardu nemá viac prachov ako on. O jeho počítačovej minifirme zaoberajúcou sa napr. výrobou „okien“ ste počuli toho veľmi veľa J Jeho majetok sa odhaduje na 75 miliárd dolárov!

markzuckerberg

Ďalším, ktorý opustil Harvard a stojí za zmienku, je bez debaty Mark Zuckerberg (mimochodom, práve Bill Gates je jeho veľkým vzorom). Jeho sociálna sieť Facebook mu zarobila taký majland, že sa ešte pred tridsiatkou rozhodol vzdať polovice svojho majetku v prospech charity. Jeho majetok predstavuje približne 33 miliárd dolárov!

Napokon tu bol nezabudnuteľný Steve Jobs, ktorý opustil univerzitu hneď po prvom semestri. Jeden z jeho známych výrokov znie: „Ovca v dave nevynikne“. Aj preto sa rozhodol venovať iba svojej firme a rozvíjať bezpochyby kult „Apple“, pričom svoju formu založil ešte keď mal 16 rokov u rodičov v garáži. V roku 2010 sa jeho majetok odhadoval na 8,3 miliardy dolárov.

ikea-vs-apple-infographic_01-300x172

Quentin-Tarantino

Aby sme sa však nevenovali len „IT-čkárom“, máme tu aj taký kaliber, akým bol jedinečný Quentin Tarantino. Ten dokonca nemá ani len maturitu. Počas strednej sa flákal a namiesto v lavici, vysedával vo videopožičovniach, čo sa nakoniec ukázalo ako správne. Veď len jeho možno najznámejší film Pulp Fiction (1994) mu vyniesol 90 miliónov dolárov.

A čo taký nábytok? Myslíte, že zakladateľ populárneho obchoďáku s nábytkom a bytovým zariadením IKEA Ingvar Kamprad má vyštudovanú nejakú dizajnérsku školu? Práve naopak – je známy dyslektik, čo mu sťažovalo štúdium. Dokonca aj názov svojej firmy vyskladal z iniciálok svojho mena a názvu mesta a kraja, odkiaľ pochádza. Hodnota majetku – 4,1 miliardy dolárov.

Ďalšími známymi boháčmi „bez diplomu“ su napr. Roman Abramovich, Paul Allen, Michael Dell, Michele Ferrero, Liliane Bettencourt, Karl Albrecht a ďalší. Tak čo? Máš odvahu nechať štúdium a vydať sa svojou cestou?

Zdroj: www.navysokej.sk, wikipedia

 

Tento obsah bol zaradený v Aktuality. Zálohujte si trvalý odkaz.