Obhajoba diplomovej práce

Ak ste typ študenta, ktorý si na všetko necháva dostatok času, tak si celú diplomovku napíšete v predstihu a dáte si ju zviazať dostatočne skoro nato, aby ste neplatili veľa. Skúsenosti však hovoria o tom, že väčšina študentov si dáva zviazať diplomovku na poslednú chvíľu. Aby ste si znížili časový stres, je možné si vybrať farbu dosky a písma vopred. Následne môžete pokračovať v písaní diplomovky s vedomím, že neskôr už vám len vložia dané strany diplomovky do vami vybraných dosiek. Takýmto spôsobom bude vaša diplomovka zviazaná už do dvoch hodín. Ušetríte tak peniaze, čas, aj vaše psychické zdravie.

Ušetriť sa dá aj tak, že si prácu vytlačíte lacnejšie napríklad cez známych a prinesiete diplomovú prácu na zviazanie už vytlačenú. V niektorých copy firmách sa ceny za tlač strany skutočne líšia. Využiť môžete aj rôzne študentské zľavy. Diplomovku môžete poslať aj elektronicky vo formáte pdf alebo priniesť na USB kľúči či na CD.

Niektoré spoločnosti poskytujú v cene viazania diplomovky aj možnosť opravy, výmeny či nahradenia strán. Je dobré sa na túto možnosť vopred spýtať. Rovnako vám táto možnosť môže ušetriť financie, čas, či stres.

Výsledná cena za viazanie diplomovky závisí od toho, či ju chcete zviazať do niekoľkých týždňov, dní či dokonca hodín. Na cenu viazania diplomovky má vplyv aj počet strán, typ väzby, materiál a farba obalu či písma. A tiež už spomínaná cena za tlač jednotlivých strán. Tieto faktory by si každý študent mal zvážiť skôr, ako sa rozhodne pre firmu, ktorej zverí do rúk viazanie diplomovky.

Tento obsah bol zaradený v Diplomová práca a označkovaný ako . Zálohujte si trvalý odkaz.