Začnite sa učiť postojačky

Nielen študenti, ale aj ľudia pracujúci hlavou sa častokrát stretávajú s rôznymi problémami. Bolesťami hlavy, očí, chrbta, poklesom mentálnej výkonnosti, koncentrácie a podobne. Pri ceste za sebazdokonaľovaním určite vyskúšajte štúdium postojačky. Je to inovatívna metóda, ktorá prináša svoje výsledky.

Lepšie zdravie aj efektívnejšieučenie

Učenie postojačky prináša hneď niekoľko výhod. Čo je najzásadnejšie, je výrazne zdravšie ako obľúbená varianta v sede. Zlepšíte držanie tela, uľavíte chrbtici, zlepší sa vaša srdcovo-cievna kondícia. Ďalšou výhodou je, že vaše učenie či práca bude podstatne efektívnejšie. Áno, sedieť pri učení je veľmi pohodlné, no práve táto pohodlnosť zvádza k prekrastinácii, teda k odsúvaniu povinností a k akémusi spohodlneniu. To pri štúdiu postojačky nehrozí.

Skúsenosti ľudí, ktorí si vyskúšali prácu či štúdium postojačky, hovoria aj o tom, že sa vyriešili ich problémy s nespavosťou, ktorá trápi v súčasnosti čoraz výraznejšie percento populácie. Dôležité je uvedomiť si, že postojačky pracuje váš krvný obeh lepšie ako v sede a tým pádom je váš mozog lepšie prekrvený. Výsledkom toho sa budete cítiť mentálne sviežejší a lepšie vám to bude myslieť. A o to predsa pri efektívnom učení ide, či nie?

Inšpirujte sa Churchillom

V škandinávskych krajinách sa čoraz viac rozmáhajú pracoviská, na ktorých sa dá robiť postojačky. Zamestnanci si to veľmi pochvaľujú. Nezabúdajme, že práve škandinávske krajiny patria k vôbec najzdravším na svete a je tam oproti Slovensku výrazne menej infarktov. Okrem toho ľudia žijúci v Škandinávii patria podľa prieskumov k najšťastnejším na svete. Niečo na tom teda asi bude.

Koniec-koncov, aj legendárny politik Winston Churchill obľuboval prácu postojačky. Dal si vyrobiť špeciálny stôl na prácu v stoji. Napriek tomu, že pil ako dúha, fajčil ako komín a neznášal šport, dožil sa deväťdesiatky. A tie nápady… Postojačky pracovali aj iné významné osobnosti, napríklad Thomas Jefferson, Leonardo Da Vinci, Napoleon Bonaparte či Ernest Hemingway.

Ak chcete predísť nadváhe, znížiť riziko srdcovo-cievnych chorôb, cukrovky či celkovo zostať v lepšej kondícii a cítiť sa viac fit, vyskúšajte štúdium postojačky. Výrazne sa zvýši aj produktivita vašej práce, bude vám to lepšie myslieť a budete sa cítiť duševne sviežejší. Benefity sú ohromné, stačí prekonať počiatočný nezvyk, mierne bolesti nôh a tí ktorí vydržia a presvedčia sa o výhodách na vlastnej koži, už nikdy nebudú pri učení či práci sedieť.

Tento obsah bol zaradený v Aktuality, Záverečná práca. Zálohujte si trvalý odkaz.